Güvenlik Çözümleri

İlerleyen teknoloji ile birlikte tüm kişisel ve kurumsal verilerimiz dijital olarak saklanmaya başlanmıştır. Önemli evraklardan, kullanılan şifrelere, kişisel verilerden kurumsal bilgileri taşıyan verilere varıncaya kadar tüm gizli kalması gereken bilgilerimiz dijital olarak tutulmaktadır. Her ne kadar güvenilir gibi dursa da dijital verilere erişim, gerekli önlemlerin alınmaması durumunda herkese açık hale gelebilmektedir.

Sistemlerimiz yazılımlarımız da oluşabilecek hatalar, açıklar ve eksikliklerden dolayı savunmasız hale gelebilmektedir. Bu açıklar güncellemeler ile düzeltilmediği zaman sistemimiz virüs ve hacker saldırılarına karşı açık hale gelebilmektedir. Bu sebeptendir ki kullanmakta olduğumuz işletim sistemleri ve uygulamalarımız sürekli olarak güncel tutulmalıdır. Uygulamalarımızın güncel tutulması ile beraber, sistemimizi anti virüs programları ile tamamen güvenlikli hale getirmemiz gerekmektedir.

Zaman içerisinde sürekli olarak kişisel ve kurumsal mailler ile bir trafik oluşmaktadır. Oluşan bu trafikte alınan tüm mailler güvenli olmayabilir. Alınan her mail aslında sistemimiz için bir tehdittir de denilebilir. Bunun önüne geçebilmek içinse sistemimizde gelen mail trafiğini arka planda yöneten sistemleri barındırmamız gerekmektedir. E-posta Filtreleme sistemleri gelen her mailleri tarayarak amacına uygun olarak filtrelemekte ve her zaman sistemimizi dış tehditlere karşı güvende tutmaktadır.

Sistemlerimizde kullandığımız internet veya local ağ sistemlerimizde de her zaman güvenilir bağlantılar kurulamayabilir. Bu sebeptendir ki sistemlerimizde Güvenlik Duvarlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Firewall kullanımı ile güvenilir olmayan kaynaklardan gelebilecek saldırıların önüne geçilebildiği gibi tanımlanan kurallara göre de mevcut ağ trafiğini yönetilebilmektedir.

Anitec Teknoloji olarak, müşterilerimize ilerleyen teknoloji ile birlikte meydana gelebilecek olan tüm güvenlik tehditlerine karşı bütünsel güvenlik çözümleri uzman ekibimiz tarafından sunulmaktadır. Sistemlerin tasarlanmasından kurulumuna daha sonraki dönemde de bakım ve yönetiminde her zaman müşterilerimize dünya standartlarında destek sunmaktayız.