Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri

Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri, yangın sonucunda oluşacak can ve mal kayıplarını engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Ülkemizde de hayata geçirilen düzenlemeler neticesinde yasal olarak kullanımı zorunlu hale gelmiştir. Bu düzenlemeler Yangın ve Alarm Sistemlerinin yaşam alanlarındaki can ve mal güvenliği açısından önemini bizlere göstermektedir.

Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri kullanıldığı tüm alanlarda, yangını daha çıkış aşamasında algılayarak, tehlikeli ve üzücü boyutlara varmasını engellemektedir. Yangının erken tespit edilmesi sayesinde gerekli önlemlerin alınmasını sağlayarak yetkilileri bilgilendirmektedir.

Anitec Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri, içerisinde ihtiva ettiği yangın algılamayı sağlayan dedektörler sayesinde, yangının başlangıç aşamasından itibaren durumu değerlendirir ve daha öncesinde sisteme oluşturulmuş senaryolar doğrultusunda bina tahliyesini sağlar ve yangının söndürülmesine destek olurlar. Yangın ve Alarm Sistemleri ile bina içerisinde kullanılan dedektörler, izlenebilir flaşör ve siren gibi ışıklı ve sesli uyarılar takip edilebilir ve bu sayede can ve mal kaybı yaşanmadan tahliye gerçekleştirilir ve erken müdahale sağlanır.

Anitec Teknoloji Yangın söndürme sistemleri ile sistem odaları, tarihi eser depoları, kütüphane, steril odalar vb. alanlarda kuracağı söndürme sistemleri ile algılama sistemini entegre etmektedir.

Kullanıcı tarafından müdahale edilmez ise algılama sisteminden alarm geldiğinde söndürme sistemi devreye girerek kullanılan özel gazlar sayesinde yangını söndürecektir.